Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Evropský den jazyků 2020
Datum 21.09.2020 09:00 - 14:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Plzeňský kraj / Plzeň / Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, Smetanovy sady 2, Plzeň
Popis akceKolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Přijďte si vyzkoušet evropské jazyky v praxi, bavit se a soutěžit 21. září na Evropský den jazyků v Plzni! Čeká Vás bohatý program, který bude probíhat na 10 různých stanovištích v historickém centru města. Neváhejte a přihlaste se!

Eurocentrum Plzeň ve spolupráci s oddělením zahraničních knihoven (Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje) a dalšími partnery Vás zvou 23. září 2019 na:

oslavy Evropského dne jazyků

 

KDY:

 21. září 2020 (start v 9:00 hodin)

KDE:

 Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, Smetanovy sady 2, Plzeň + přilehlé okolí

PŘIHLÁŠKA:

https://bit.ly/3gTxVXs

 

Cílem Evropského dne jazyků je motivovat studenty učit se cizí jazyk a informovat o možnostech cestování v Evropské unii a vyzkoušet si praktické znalosti a prezentovat kulturní rozmanitosti v Plzni.

Tento rok jsme pro Vás připravili řadu stanovišť a aktivit a Vy sami si můžete dle naší nabídky zvolit místo a čas pro svou skupinu žáků, aby se dozvěděli o jednotlivých institucích a vyzkoušeli si svoje znalosti. Vše tedy letos záleží na Vás, z 12 stanovišť si zvolte pouze ty, které Vás zaujmou, a vyberte čas, kdy budete chtít přijít. Pouze je třeba si místo a čas zarezervovat. Věříme, že se Vám program bude líbit.

Aktivity probíhají celé dopoledne ve stanovený čas 9:00, 9:45, 10:30, 11:15, 12:00, 12:45 a 13:30. Délka aktivity je 30 minut a maximální počet účastníků na 1 aktivitu je 30 osob. V případě, že se naplní kapacita 1 aktivity, je třeba zvolit jinou. Stanice jsou obsluhovány pracovníky spolupracujících partnerů.

10 stanovišť:

EUROCENTRUM

SVK PK vzdělávací centrum | Smetanovy sady 2

Víte, jak se hovoří v jednotlivých členských zemích Evropské unie? Poznáte evropské jazyky z textů či nahrávek? Interaktivní soutěže připravené Eurocentrem Plzeň na Evropský den jazyků Vás zasvětí do tajů lingvistiky, tak neváhejte a přijďte zábavně poznávat evropské jazyky do vzdělávacího centra SVK PK! Kromě soutěží máme nachystány také užitečné informace a tipy, jak vycestovat na programy hrazené EU (pro mládež již od 13 let) a procvičit si cizí jazyky přímo v zahraničí!

US Point ZČU

Anglická knihovna SVK PK | nám. Republiky 12

Vydejte se s námi do USA! Letos bude cesta ve stylu amerických prezidentských voleb. Dozvíte se to nejdůležitější o kandidátech i volebním systému. Užijeme si hodně legrace a nakonec si zvolíte svého prezidenta!

A_BASTA!

Německá a Rakouská knihovna SVK PK | nám. Republiky 12

Představ si hodinu němčiny bez učitelů. Dramaťák bez scénáře. A partu lidí, které baví to samé, co tebe. Že to zní dobře, ale v němčině si moc nevěříš? Co kdybychom ti řekli, že už německy umíš! Flaška, flek, regál, šňůra, pech, háro,… Přijď se podívat, zaexperimentovat si s jazykem a zažít malou ochutnávku toho, co můžeš každoročně zažít s Čojčlandskou kulturní sítí a divadelním spolkem A BASTA! z.s. Divadelní projekty čojč jsou určené pro každého od 14 let. Účastníci jsou Češi i Němci, půl napůl. Společně překonáváme hranice – geografi cké i mezilidské. Těšit se můžeš i na další možnosti aktivit jako česko-rakouské projekty, divadelní kroužky a workshopy. Tak přijď dát trochu dojč!

ROMÁNSKÉ JAZYKY

Románská knihovna SVK PK | nám. Republiky 12

Znáte románské jazyky? Chcete se začít učit španělsky, francouzsky, italsky? Víte, jak mluvil Drákula?

Určitě znáte pár frází a základních slovíček. Přijďte si vyzkoušet španělštinu, francouzštinu, italštinu, rumunštinu a katalánštinu a dozvědět se více o rozdílech a kulturních rozmanitostech Evropy.

ALLIANCE FRANÇAISE

Alliance Française | nám. Republiky 12

Kultura, geografie a gastronomie: objevujte francouzštinu a Francii díky hravým a zábavným aktivitám!

DO NĚMECKA NA ZKUŠENOU

Knihovna města Plzně | Ústřední knihovna pro děti a mládež | B. Smetany 13

Zajímá tě, jaké to je, žít v cizí zemi? Poznat nové lidi, konečně zlepšit svoje jazykové schopnosti a zažít cizí kulturu? Tak vyraž do Německa!

Možností je spousta-od víkendových pobytů, přes prázdninové akce až po brigády a studium na střední nebo vysoké škole. K tomu se navíc nabízí spousta stipendií a programů, které tě při tvém výjezdu podpoří. Rádi ti je představíme a pomůžeme ti najít program vhodný přímo pro tebe.

Sami jsme v Německu byli, rádi s tebou budeme sdílet naše zkušenosti-tak se stav u Do Německa na zkušenou!

ČEŠTINA PRO CIZINCE UJP ZČU

Muzeum loutek | nám. Republiky 23

Máte kamarády cizince? Víte, jaké řeší jazykové a jiné problémy? Chcete se vžít do jejich kůže? Přijďte na náš seminář a dozvíte se, jaké to je být cizincem v ČR.

RUŠTINA UJP ZČU

Kulturka | Sedláčkova 19

Přijďte se naučit základy ruské azbuky, zahrát si jazykovou hru a naučit se číst rusky. Toto si pro Vás připravilo Ruské centrum, které je pro všechny zájemce otevřeno na Ústavu jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni na Borech.

ARABŠTINA

Oxford Bookshop | Drevená 8

Pronikněte do tajů arabštiny. Ukážeme si, jak vypadají písmenka z arabské abecedy, a řekneme si něco o arabských pozdravech. Ukážeme si, jak vypadá písmenko z pozdravu, když stojí samostatně, když je uprostřed slova a když je na konci. Také se naučíme představit v arabštině.

NĚMČINA TANDEM

Radnice | Obřadní sál | nám. Republiky 1

Metoda česko-německé jazykové animace – Jazyková animace je nekonvenční hravá metoda, která podněcuje zájem o jazyk, kulturu a lidi ze sousední země. Zábavným způsobem se snaží přiblížit základy cizího jazyka a prohloubit již získané jazykové znalosti. Usnadňuje komunikaci ve smíšených skupinách, pomáhá překonávat ostych při používání cizího jazyka a obavy z chyb a posiluje schopnost účastníků uvědomovat si nejrůznější způsoby dorozumění. Podporuje iniciativu a kreativitu účastníků, kteří jsou do jazykové animace aktivně zapojeni. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Tandem Plzeň získal v roce 2008 Evropskou jazykovou cenu Label za inovaci v oblasti jazykového vzdělávání právě díky česko-německé jazykové animaci.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty