Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Evropský den jazyků 2018
Datum 24.09.2018 09:00 - 14:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Plzeňský kraj / Plzeň / Evropský dům, náměstí Republiky 12 + přilehlé okolí
Popis akceKolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Přijďte si vyzkoušet evropské jazyky v praxi, bavit se a soutěžit 24. září na Evropský den jazyků v Plzni! Čeká Vás bohatý program, který bude probíhat na 10 různých stanovištích v historickém centru města. Neváhejte a přihlaste se!

Eurocentrum Plzeň ve spolupráci s oddělením zahraničních knihoven (Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje) a dalšími partnery Vás zvou 24. září 2018 na:

oslavy Evropského dne jazyků

 

KDY:

 24. září 2018 (start v 9:00 hodin)

KDE:

 Evropský dům, náměstí Republiky 12, 301 00 Plzeň + přilehlé okolí

PŘIHLÁŠKA:

 https://1url.cz/qMMLD


Cílem Evropského dne jazyků je motivovat studenty učit se cizí jazyk, informovat o možnostech cestování v Evropské unii, vyzkoušet si praktické znalosti a prezentovat kulturní rozmanitosti v Plzni.

Tento rok jsme pro Vás připravili řadu stanoviš a aktivit a Vy sami si můžete dle naší nabídky zvolit místo a čas pro svou skupinu žáků, aby se dozvěděli o jednotlivých institucích a vyzkoušeli si svoje znalosti. Vše tedy letos záleží na Vás, z 10 stanoviš si zvolte pouze ty, které Vás zaujmou, a vyberte čas, kdy budete chtít přijít. Pouze je třeba si místo a čas zarezervovat. Věříme, že se Vám bude líbit.

Aktivity probíhají celé dopoledne ve stanovený čas 9:00, 9:45, 10:30, 11:15, 12:00, 12:45 a 13:30. Délka aktivity je 30 minut a maximální počet účastníků na 1 aktivitu je 30 osob. V případě, že se naplní kapacita 1 aktivity, je třeba zvolit jinou. 

10 stanoviš:

Galerie Evropského domu, nám. Republiky 12  – Eurocentrum

Víte, jak se hovoří v jednotlivých členských zemích Evropské unie? Poznáte evropské jazyky z textů či nahrávek? Interaktivní soutěže připravené Eurocentrem Plzeň na Evropský den jazyků Vás zasvětí do tajů lingvistiky, tak neváhejte a přijďte zábavně poznávat evropské jazyky do Galerie Evropského domu! Kromě soutěží máme nachystány také užitečné informace a tipy, jak vycestovat na programy hrazené EU (pro mládež již od 13 let) a procvičit si cizí jazyky přímo v zahraničí!

Anglická knihovna SVK PK, nám. Republiky 12 – US Point, infostánek Fraus

Zábavnou a interaktivní formou se seznámíte s českými zajímavostmi a osobnostmi, které se proslavily v USA. ,eskoamerickestoleti

V Anglické knihovně je k dispozici především učitelům infostánek nakladatelství Fraus s ukázkovou zahraniční literaturou. Přijďte se podívat co je nového a co Vám může pomoci při výuce jazyka.        

Německá a Rakouská knihovna SVK PK, nám. Republiky 12 – A BASTA! z.s.

 Představ si hodinu němčiny bez učitelů. Dramaák bez scénáře. A partu lidí, které baví to samé, co tebe.

Že to zní dobře, ale v němčině si moc nevěříš? Co kdybychom ti řekli, že už německy umíš! Flaška, flek, regál, šňůra, fusekle, ... Přijď se podívat, zaexperimentovat si s jazykem a zažít malou ochutnávku toho, co můžeš každoročně zažít s Čojčlandskou kulturní sítí a divadelním spolkem A BASTA! z.s.

Divadelní projekty čojč jsou určené pro každého od 14 let. Účastníci jsou Češi i Němci, půl napůl. Společně překonáváme hranice – geografické i mezilidské. 

Těšit se můžeš i na další možnosti aktivit jako česko-rakouské projekty, divadelní kroužky a workshopy.

Tak přijď dát trochu dojč!

Románská knihovna SVK PK, nám. Republiky 12 

Už jste byli ve Španělsku? Určitě znáte pár frází a základních slovíček. Přijďte si vyzkoušet španělštinu a dozvědět se více o španělské a latinskoamerické kultuře a literatuře. 

Alliance Française, nám. Republiky 12  

Chcete se naučit základy francouzštiny a dozvědět se něco o francouzské kultuře? Stavte se u nás v Alliance Française de Plzeň na krátký kurz francouzštiny a francouzské gastronomie. Na programu budou jazykové hry, promítání krátkých filmů a palačinkový kurz!

Knihovna města Plzně, Polanova síň, B. Smetany 13 – Do Německa na zkušenou

Zastavte se na stanovišti "Do Německa na zkušenou" a ověřte si v kvízu své znalosti o našem německém sousedovi, procvičte slovíčka v česko-německém dominu a získejte přehled nabídek, jak využít němčinu v praxi! 

SVK PK vzdělávací centrum, Smetanovy sady 2 – Europe Direct

Procvičit si své jazykové znalosti zábavnou formou budete moci s Europe Direct Plzeň, které pro vás připravilo program, v rámci kterého si budete moci vyzkoušet dabování známých filmů!

ZČU SP319, 3. patro, Sedláčkova 19 - Tandem

Metoda česko-německé jazykové animace

Jazyková animace je nekonvenční hravá metoda, která podněcuje zájem o jazyk, kulturu a lidi ze sousední země. Zábavným způsobem se snaží přiblížit základy cizího jazyka a prohloubit již získané jazykové znalosti. Usnadňuje komunikaci ve smíšených skupinách, pomáhá překonávat ostych při používání cizího jazyka a obavy z chyb a posiluje schopnost účastníků uvědomovat si nejrůznější způsoby dorozumění. Podporuje iniciativu a kreativitu účastníků, kteří jsou do jazykové animace aktivně zapojeni. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Tandem Plzeň získal v roce 2008 Evropskou jazykovou cenu Label za inovaci v oblasti jazykového vzdělávání právě díky česko-německé jazykové animaci.

Kulturka, Sedláčkova 19 – Ruské centrum UJP ZČU  

Přijďte se naučit základy ruské azbuky, zahrát si jazykovou hru a naučit se číst rusky. Toto si pro Vás připravilo Ruské centrum, které je pro všechny zájemce otevřeno na Ústavu jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni na Borech.

iDé Language School and Cultural Center, nám. Republiky 29

Víte jak zní švédština a kde se ji můžete v Plzni učit? Vyzkoušejte hravou formou tento jazyk a oslavte Evropský den jazyků netradičně. Dále Vás čekají aktivity s rodilými mluvčími v angličtině a němčině. 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty