Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Novinový seriál: Jak získat práci v institucích EU

denik.cz, 24.05.2021

Nový seriál Deníku vám poradí, jak získat práci v institucích Evropské unie. 

Proč by se měl člověk o práci v institucích EU zajímat?
Instituce EU jsou perspektivním zaměstnavatelem s pracovišti po celé Evropě, který nabízí širokou nabídku zaměstnání pro pracovníky nejrůznějšího zaměření. Uplatnění zde najdou nejen právníci, ekonomové, tlumočníci nebo překladatelé, ale i odborníci v mnoha jiných oblastech jako stavební inženýrství, daně a cla, zkoumání vesmíru, jaderný výzkum a vyřazování jaderných zařízení z provozu, udržitelné zemědělství a rozvoj venkova, chemické látky, medicína, farmacie, zdraví a bezpečnost potravin, azyl, migrace a ochrana hranic nebo odhalování korupce a padělaného zboží. 

Co instituce EU nabízejí?
V první řadě zajímavou a smysluplnou práci, která bezprostředně ovlivňuje život 500 mil. občanů EU. Jde o práci v mezinárodním prostředí, spojenou s cestováním a možností ovlivňovat budoucí podobu a směřování Evropy. Instituce EU pečují o celoživotní vzdělávání a další osobní rozvoj svých zaměstnanců, umožňují sladění práce a osobního života, pracovní mobilitu mezi institucemi EU napříč Evropou a pracovní podmínky a prostředí srovnatelné s nadnárodními společnostmi i mezinárodními organizacemi.

Celý seriál, včetně rozhovorů s klíčovými politiky, najdete každý týden na Deník.cz v rubrice Evropa pro Čechy nebo přímo v tématu ZDE. Spolu s Deníkem se budou na přípravě tohoto seriálu podílet Jaroslava Plšková z Odboru vzdělávání a mezinárodní spolupráce ve státní službě Ministerstva vnitra ČR a Ondřej Pometlo z Diplomatické akademie MZV, kteří se touto problematikou pracovně zabývají. 

Zdroj: https://www.denik.cz/cesko-a-eu/prace-instituce-eu-otazky-20210427.html

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty