Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Plzeňané na Noci vědců procestovali s Eurocentrem evropské metropole

Stejně jako každý rok se i letos v první říjnový pátek večer uskutečnil na desítkách míst v celé republice již počtrnácté projekt s názvem Noc vědců. Program tentokrát přilákal padesát tisíc dětí i dospělých toužících proniknout do tajů vědy.

„Návštěvnost je opět vyšší než loni, z čehož máme radost. Znamená to, že věda, vědění, poznávání a zvídavost mají své rozrůstající se publikum,“ říká Hana Královcová z Techmania Science Center v Plzni, která byla národním koordinátorem celé akce.

Noc vědců je realizována pod patronátem Evropské komise a každý ročník se nese v duchu nějakého tématu. Pro letošek byla vybrána Mobilita. Návštěvníci Noci vědců v samotné plzeňské Techmanii si tak mohli třeba vyzkoušet jízdu na Segway nebo se díky přednáškám podívat na pohyb ve vesmíru.

Svůj prostor mezi prezentujícími se organizacemi mělo jako tradičně také plzeňské Eurocentrum, které si připravilo eurofotokoutek a evropský vědecký kroužek. S eurofotokoutkem mohli zájemci procestovat evropské metropole, z nichž nejen získali na památku originální snímek, ale ještě dostali šanci vyhrát zajímavé ceny ve facebookové soutěži „Moje evropská momentka“. Do soutěže, v níž bylo cílem během čtrnácti dnů nasbírat na facebookovém profilu Eurocentra Plzeň co nejvíce lajků, se zapojilo 46 účastníků na 27 soutěžních fotografiích. Absolutním vítězem se stal snímek č. 19 se svými 46 lajky (viz fotografie). 

Dále si návštěvníci mohli na stanovišti Eurocentra vyzkoušet vědomostní kvízy složené z nejrůznějších zajímavostí z historie evropské vědy, z nichž si odnesli nejen poučení o evropských vynálezech, ale rovněž drobné odměny. Zájemci měli také příležitost využít poradenství o možnostech studijní/pracovní mobility v EU či v oblasti evropských fondů. 

 

Kompletní fotogalerie k rozkliknutí ZDE

 

Autor: Eurocentrum Plzeň
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty