Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Připojte se s námi k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje

30.05.2020

Ve dnech 30. května až 5. června každoročně probíhá Evropský týden udržitelného rozvoje. S ohledem na současnou situaci bylo jeho konání na poslední chvíli přesunuto na září. Nicméně my jsme se rozhodli zachovat původní termín, protože jsme pro Vás připravili aktivity v online prostředí.

Co je to ten udržitelný rozvoj? Jedná se o iniciativu, jež by měla být společná nám všem. Měli bychom se snažit vytvořit takovou společnost, která si bude vážit našeho přírodního, kulturního i materiálního bohatství a bude je chtít zachovat pro své potomky. Společným úsilím bychom se měli přiblížit vzniku společnosti aktivních občanů, kteří jsou otevřeni k dialogu a přistupují k ostatním bez předsudků. Je smutné, že ne každý z nás si to uvědomuje a mnohdy se řídíme heslem „po nás potopa“. Nehospodaříme šetrně s přírodním bohatstvím, které nám bylo dáno, a neposloucháme názory ostatních. Někdy naopak posloucháme vše a nepřistupujeme k informacím kriticky. Dnes v době populismu, fake news a klimatických změn bychom se měli o to usilovněji zaměřit na alespoň částečné naplnění jednotlivých bodů týdne udržitelného rozvoje jako je například úspora vody, péče o zdraví či klimatická opatření.

Evropský týden udržitelného rozvoje by měl sloužit jako osvěta společnosti, abychom si uvědomili, že nejsme na světě sami a Země není jenom naše, ale patří i všem ostatním a už lidem, živočichům nebo rostlinám, kteří ji s námi sdílejí. My jsme se proto rozhodli pro Vás v tomto duchu připravit na každý den nějakou aktivitu, video či článek, ve kterém se dozvíte, co můžete udělat vy sami či co činí jiní. Zvolili jsme si palčivé téma ekologie a ochrany životního prostředí. Buďme zodpovědní k sobě i k přírodě. Snad se Vám naše příspěvky budou líbit.  

Oficiální stránky Evropského týdne udržitelného rozvoje

OSN o udržitelném rozvoji

17 cílů udržitelného rozvoje

 

https://www.un.org/sustainabledevelopment/

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty