Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

V Hradci Králové proběhlo regionální kolo dalšího ročníku soutěže Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

21.04.2016

Dne 20. dubna 2016 proběhlo na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje regionální kolo soutěžní simulace „Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ pro všechny studenty středních škol Pardubického a Královéhradeckého kraje. Organizátory soutěže bylo již tradičně Eurocentrum Pardubice a Eurocentrum Hradec Králové ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct Pardubice, Hradec Králové a Dvůr Králové nad Labem. Soutěžící studenti byli opravdu pečlivě připravení a díky tomu splnilo regionální kolo této soutěže veškerá očekávání účastníků i organizátorů.

Cílem soutěžní simulace Staň se na den tvůrcem evropské politiky je prokázat schopnost nejen nabytých vědomostí o projednávané problematice, ale především schopnost správné argumentace a spolupráce v týmu. Dalšími hodnocenými prvky byly konstruktivnost a originalita při hledání konsensu, schopnost plynulého vyjadřování, schopnost zaujmout při vystupování, ale také formální oděv, který je nedílnou součástí skutečného jednání členů významných evropských institucí. Studenti si tak na vlastní kůži vyzkoušeli jednání a poznali způsob fungování institucí EU – Evropské komise, Evropského parlamentu a Rady Evropské unie. V průběhu celé hry museli studenti navzájem spolupracovat a překonávat sami sebe, aby dokázali najít kompromis a dojít k nejlepšímu výsledku, tedy přijetí dané směrnice. Tématem letošního ročníku soutěže bylo hlasování o směrnici Evropského parlamentu a Rady o ochraně osobních údajů orgány činnými v trestním řízení.

Do regionálního kola za Pardubický a Královéhradecký kraj se přihlásilo celkem 10 soutěžních týmů. Tři vítězné soutěžní týmy obdržely věcné ceny v podobě fitness náramků, stanů a power banky. Třetí místo obsadil smíšený soutěžní tým studentů Střední průmyslové školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Hradec Králové a Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové, TomᚠJirouch a Vít Michl. Na druhém místě skončil tým z Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Svitavách ve složení Simona Petrů a Marie Doláková. Vítězným týmem se stala dvojice Matěj Nárožný a Magdalena Rozlívková z Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Svitavách.

Vítězům moc gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v celostátním kole, které se uskuteční na podzim v Praze. Ostatním týmům děkujeme za účast a již nyní se těšíme na další úspěšné regionální kolo této soutěže!

Fotogalerie

Akce Eurocentra
Právě pro Vás připravujeme další akce.
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty