Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Ohlédnutí za besedou „Víme, co jíme?“

23.03.2016

Více než třicet zájemců z řad široké veřejnosti se ve čtvrtek 17. března zúčastnilo besedy s názvem: „Víme, co jíme?“. Tato událost konající se u příležitosti Evropského dne spotřebitelů měla za cíl informovat občany o kvalitě potravin na českém i evropském trhu. Pozvání na besedu přijali zástupci Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství. 

Akce byla rozdělena do dvou tematických částí. Nejprve byli posluchači obeznámeni s činností Informačního centra, jejich aktivitami pro různé cílové skupiny, ale i například mobilní aplikací „Vím, co jím“, která spotřebitelům usnadňuje orientaci v označování potravin.

V druhé části semináře představila ředitelka Odboru bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství Jitka Götzová, možná úskalí při četbě etiket a poradila, jak se vyhnout jejich špatné interpretaci. Řada se dostala i na problematiku tzv. „éček“, ale i na aktuální, médii často probírané, kauzy spojené s palmovým olejem či s geneticky modifikovanými potravinami. Účastníkům se tak dostalo odborného náhledu na to, co to palmový olej je a jaké jsou jeho výhody i možná úskalí jeho používání. Přednáška vyvolala velmi bohatou diskusi, během níž si účastníci mohli ujasnit některé fámy a nepravdy, které o kvalitě potravin kolují.

Beseda zároveň zahájila interaktivní výstavu o EU mýtech, která je instalována na přelomu měsíce března a dubna v Knihovně města Hradce Králové. Ta rovněž napomáhá spotřebitelům objasnit nejčastější mýty, které o Evropské unii panují, jako je např. zákaz pomazánkového másla v Čechách, používání názvu rum, či zákaz prodeje zahnutých banánů a okurek.

 

 

Fotogalerie

Akce Eurocentra
Právě pro Vás připravujeme další akce.
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty