Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

V Hradci Králové proběhl seminář na téma energetických úspor

28.01.2016

Ve čtvrtek 21. ledna se v Hradci Králové diskutovalo na téma energetických úspor. Seminář byl pokračováním úspěšné série seminářů Dotace nejen pro obce a měl za cíl seznámit potenciální žadatele s možností čerpání finančních prostředků z Evropské unie, konkrétně Integrovaného regionálního operačního programu, na oblast zateplování bytových domů a další energetické úspory.

Celkem přes šest desítek návštěvníků využilo šanci dozvědět se informace o tom, na jaké projekty a za jakých podmínek mohou v současné době žádat prostředky z evropských peněz. Mezi návštěvníky se sešli zejména zástupci měst a obcí, ale i energetických firem a vlastníků bytových jednotek. V integrovaném regionálním programu dostanou šanci i tací žadatelé, kteří nemohou žádat v programu Nová zelená úsporám, či v tzv. kotlíkových dotacích.

Česká republika tak reaguje na dlouhodobý požadavek Evropské unie, který má vést ke komplexnímu zvyšování úspor, jak ve stavebnictví, tak v dopravě. Snaha o energetické úspory je vedena zejména cílem zvýšení energetické bezpečnosti Evropské unie jako celku, ale i snahou o podporu zdravého fungování trhu. O energetických úsporách a Energetické unii bude diskutovat Národní konvent o EU v březnu tohoto roku. 

V dalších měsících pro Vás v Hradci Králové připravujeme pokračování série seminářů k Integrovanému regionálnímu operačnímu programu, v únoru na téma Podpora bezpečnosti veřejné dopravy a cyklodopravy a Technika pro IZS (výzva č. 18 a 19 IROP), na březnovém semináři se budeme věnovat tématům Nízkoemisní a bezemisní vozidla, Telematika pro veřejnou dopravu, Zefektivnění ochrany a využívání sbírkových a knihovních fondů a jejich zpřístupnění (muzea a knihovny). Více informací k registraci naleznete zde.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty