Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Noc vědců zavítá do Hradce Králové

24.09.2015

V pátek 25. září 2015 uvítá Centrum celoživotního vzdělávání ve Wonkově ulici všechny zvídavé dětské hlavy. Od 15 do 18 hodin zde proběhne badatelské soutěžní odpoledne s názvem Noc vědců. Knihovna města Hradce Králové spolu s partnery se tak již druhým rokem připojí ke stovce míst po Evropě, kde se tato akce uskuteční.

Na malé i větší návštěvníky čeká více než desítka stanoviš s kvízy, hravými pokusy a hlavolamy. Návštěvníky čekají zkoušky a pokusy především praktického rázu. Vyzkoušet si budou moci zákony fyziky i chemické pokusy, seznámí se s nejrůznějšími vynálezy a vynálezci. A především potrápí své mozkové závity při snaze přijít tomu všemu na kloub. Zkrátka nepřijdou ani nadšenci pro teoretickou vědu, pro které budou připraveny logické hry a optické iluze.

„Noc vědců věnujeme zejména dětem, kterým se snažíme ukázat, že věda není nuda a je možné si s ní užít spoustu zábavy. Nikoho nebudeme zkoušet ze znalosti chemických vzorečků či teorie relativity. Naopak chceme poukázat na to, že vědecké bádání může být zábavné a pokaždé nás může něčím překvapit. Připojujeme se tak k dalším institucím po České republice i celé Evropě, které se ve stejný den budou snažit zpopularizovat vědu laické veřejnosti“, doplňuje za spoluorganizátory vedoucí Eurocentra Hradec Králové, Renata Černilovská.

Všem účastníkům, kterým se podaří úspěšně pokořit zapeklité úkoly a zkoušky, bude na oplátku slavnostně udělen čestný doktorát z Noci vědců. Akce není věkově omezena a každé ze stanoviš nabídne několik variací úkolů, aby se úspěšně složenými zkouškami plnily studentské indexy i těch nejmenších badatelů.

Středisko Europe Direct Hradec Králové, Knihovna města Hradce Králové a Eurocentrum Hradec Králové Vás přesvědčí, že věda opravdu není nuda!

 

 Noc vědců

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty