Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

„Vaše pomoc v našem světě“ aneb vyhrajte mobilní telefon nebo další zajímavé ceny za snímek s tématikou pomoci!

23.06.2015

První prázdninový den odstartuje velká fotografická soutěž „Vaše pomoc v našem světě“, se kterou si připomeneme právě probíhající Evropský rok pro rozvoj 2015. Soutěžící mohou svůj snímek přihlásit celkem do dvou různých kategorií: Pomáháme si navzájem (ilustrace jakékoli pomoci u nás v ČR) nebo Česká ruka za hranicemi (pomoc kdekoli v zahraničí). V obou kategoriích si mohou zájemci zasoutěžit o hodnotné ceny v podobě mobilního telefonu a celé řady dalších věcných cen. Motto soutěže zní: „Člověk je zrozen ke vzájemné pomoci“.

Od 1. července 2015 bude probíhat velká fotografická soutěž s názvem „Vaše pomoc v našem světě“, která si klade za cíl prostřednictvím snímků reagovat na právě probíhající Evropský rok pro rozvoj.

Evropský rok pro rozvoj 2015 ilustruje nejen činnost Evropské unie v různých částech světa, ale i neziskových organizací a hlavně jednotlivců na konkrétních příbězích skutečných osob. I soutěžní fotografie by měly vyprávět příběh malé či velké pomoci doma i v zahraničí. Důležitá je vůle pomoc poskytnout i přijmout a podniknout by jen drobné krůčky do světa, ve kterém se nám bude lépe žít. S ohledem na to není důležité, zda snímek zachytí přední rozvojový projekt ve vzdálených krajích či pomoc sousedovi z vedlejší chalupy.

Fotosoutěž bude probíhat do 9. září. Následně zasedne porota složená z profesionálních fotografů, kteří v každé kategorii vyberou a odmění tři nejlepší příspěvky. Pro nejkreativnější snímek, jenž se neumístí v žádné kategorii, si organizátoři připravili speciální cenu.

V každé kategorii se vedle hlavní ceny v podobě nového mobilního telefonu můžete vybavit třeba fotografickými potřebami, slevovým poukazem na nákup knih a dalšími lákavými drobnějšími cenami. Soutěžit může každý fotograf - amatér. Všichni soutěžící mohou odevzdat pouze jeden snímek a to na e-mail: fotosoutez@euroskop.cz. Zaslané fotografie si můžete prohlížet na speciálním facebookovém profilu soutěže http://www.facebook.com/fotosoutezEU

Slavnostní vernisហs oceněním vítězných snímků proběhne 6. října v Komunikačním prostoru Galerie města Pardubic, na adrese Příhrádek 5. Začátek vernisáže připadne na 18.00 hodin. Následně v listopadu nejkrásnější snímky poputují do Hradce Králové, v prosinci se na ně můžete těšit v severočeské metropoli Liberci a začátek nového roku 2016 oslaví ve Dvoře Králové.

Organizátory soutěže jsou Eurocentra Liberec, Hradec Králové a Pardubice ve spolupráci s partnery, kterými jsou informační střediska Europe Direct Liberec, Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové a Pardubice. 

Těšíme se na Vaše snímky!

Akce Eurocentra
Právě pro Vás připravujeme další akce.
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty