Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Vyjeďte na workcamp s INEX-SDA a poznejte Francii!

08.06.2015

INEX-SDA nabízí jedinečnou příležitost zúčastnit se dobrovolnických projektů ve Francii. Nabídka je určena studentům středních škol ve věku 14-18 let, možnost je i skupinové účasti až šesti dobrovolníků. Na výběr je ze tří projektů, na kterých se sejdou dobrovolníci z Francie, Německa, Řecka, Estonska a Itálie.

Workcampy jsou ideální příležitostí poznat cizí země, seznámit se s jejich kulturou a lidmi netradičním způsobem. Zpravidla trvají 2-3 týdny a dobrovolníci mají za úkol různé aktivity od oprav hradů po organizování festivalů. Samozřejmostí jsou také různé výlety a jiné volnočasové aktivity. INEX-SDA aktuálně nabízí tři dobrovolnické projekty ve Francii, situované v Montaigu-le-Blin, Franche-Comté a v Sassay.

Projekt v Montaigu-le-Blin dlouhodobě (již od roku 2002) organizuje dobrovolnickou renovaci středověkého hradu. Dobrovolníci se podílí na stavebních pracích, zbavování hradu vegetace apod. Workcamp je určen pro 5 dobrovolníků z České republiky, dále zde budou působit dobrovolníci z Francie a Německa.

Projekt Musik & Liens  organizuje Association du Centre de Beaumonte a je určena pro 5 dobrovolníků z České republiky a další dobrovolníky z Francie, Itálie a Německa. Dobrovolníci budou vytvářet hudební nástroje z recyklovatelných materiálů, které následně použijí při přípravě závěrečného vystoupení.

Třetí projekt, nazvaný Go to Discover Yourself and Others: One Step for Social Inclusion, je situován ve střední Francii, v Sassay. Účastníci budou vybíráni z České republiky, Německa, Řecka, Estonska i ze samotného Sassay. Projekt je zaměřen na stavební práce (dobrovolníci budou opravovat tradiční domky na vinicích), a na poznávání francouzského venkova prostřednictvím mnoha výletů.

Všechny tři workcampy jsou určeny hlavně pro středoškoláky, věková hranice pro workcamp v Montaigu-le-Blin je 14-17 let, pro workcamp v Franche-Comté 15-18 let a pro workcamp v Sassay 15-17 let.

Více informací naleznete na www.inexsda.cz

Fotogalerie

Akce Eurocentra
Právě pro Vás připravujeme další akce.
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty