Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Třetí ročník soutěže "Navrhni projekt" zná své vítěze

09.04.2015

23. 3. 2015 se uskutečnilo poslední kolo soutěže "Navrhni projekt", kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj. Soutěž má zábavnou formou seznámit studenty středních škol s problematikou fondů EU a kohezní politiky. Porota vybrala za vítěze studenty s gymnázia ve Stříbře s návrhem Relaxačního a aktivně zábavního parku pro seniory.

Cílem soutěže bylo pro dvou až pětičlenné týmy studentů a pedagogů navrhnout, jak by se daly evropské finance využít k podpoře v regionu, ve kterém žijí nebo studují. Autorům se v řadě případů podařilo přiblížit se kvalitou svých návrhů opravdovým projektovým žádostem. První kolo soutěže probíhalo na regionální úrovni a během této doby se do soutěže  přihlásilo 57 týmů. Poté měli účastníci tři měsíce na doladění prezentace a přípravu na finále, do kterého postoupilo 9 týmů. Projekty se mohly týkat např. podnikání, dopravy, cestovního ruchu, životního prostředí či dalších skutečných oblastí podpory, a to v jednom či více regionech ČR.

Vítězní studenti ze Stříbra provedli dotazníkové šetření, díky kterému zjistili, že je v jejich městě velká poptávka po místě, které by sloužilo k relaxaci i sportovnímu vyžití seniorů. Porota ocenila především detailní zpracování a analýzu celého projektu, využití vhodných propagačních materiálů, předjednání podpory u starosty města, vizualizace aktivně-zábavního parku a v neposlední řadě zamýšlenou revitalizaci nevyužitých ploch potřebných pro vznik parku. Na druhém místě se umístili studenti z Obchodní akademie z České Lípy s projektem Čerstvý vzduch z EU do OA a na třetím místě studenti z teplické konzervatoře s projektem Optimalizace a modernizace učeben pro potřeby výuky staré hudby.

„Letošní ročník opět ukázal rostoucí úroveň projektů. Studenti nás překvapili zajímavými nápady, které by byly vhodné k realizaci. Věříme, že účastníci soutěže své nápady nezaloží, ale pokusí se je realizovat i v reálných podmínkách. Další ročník soutěže připravujme od září 2015,“ dodala Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty