Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Jak na motivační dopis? Nᚠseminář přiblížil tuto problematiku!

26.05.2021

Seminář Jak na motivační dopis je za námi!

V úterý 25. května 2021 proběhl ve spolupráci s EU Careers MENDELU jedinečný seminář Jak na motivační dopis: kariéra (nejen) v EU. Cílem semináře bylo přiblížit potenciálním uchazečům o stáže/práci nejen ve strukturách EU, co by v takovém motivačním dopisu nemělo chybět a čeho se naopak vyvarovat.

Pozvání na seminář přijala paní Markéta Franková, vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů a Evropském hospodářském a sociálním výboru, paní Petra Hovorková, která pracuje pro jednu z frakcí Evropského parlamentu a která v minulosti sama byla stážistkou v této instituci, ale též pracovala na pozici vedoucí kanceláře delegace čtyř europoslanců, ve kterém měla na starosti právě i personální obsazení. Semináře se zúčastnil také pan Vladimír Kubeček, člen Výboru pro udržitelnou energetiku a dopravu Rady vlády pro udržitelný rozvoj, který aktuálně působí na VŠE a UK. Dříve působil v IEA (pod OECD), kde měl na starosti vedení týmu a nábor lidí. Všichni hosté se pak s posluchači podělili o své zušenosti z praxe a předali jim zajímavé tipy a triky, jak co nejlépe motivační dopis sepsat.

Program doplnily také dvě zástupkyně platformy Europass, paní Irena Palánová a paní Dagmar Svobodová, které představily, jaké možnosti jejich platforma nabízí a jak může zájemcům pomoci právě při psaní motivačního dopisu.

A jak že by takový motivační dopis, dle našich hostů, měl vypadat? 

Motivační dopis NEZNAMENÁ shrnutí životopisu, který na výběrová řízení také přikládáme, a proto není potřeba psát, jaké máme vzdělání či pracovní zkušenosti. Motivační dopis je o tom napsat, co MY chceme a můžeme přinést dané firmě či instituci. Stejně tak je nezbytné představit, proč bychom právě MY měli být na danou pozici vybráni. Kromě hard skills je dobré zaměřit se na soft skills, mezi které patří například komunikace, empatie, time management a další. Často zaujme motivační dopis, který je nejn dobře strukturovaný, ale má v sobě také jakýsi "příběh", díky kterému lze získat lepší představu o tom, kdo jste. Velmi důležité je mít na paměti správný tón, kterým svůj dopis píšete a prokážete znalosti o dané instituci či firmě. Rozsah motivačního dopisu je dostačující na maximálně jednu A4! 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty