Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

V Ústí n/L proběhl seminář o praktických aspektech českého předsednictví v Radě EU

Seminář na téma "Praktické aspekty příprav českého předsednictví v Radě EU" zaujal veřejnost. Praktické aspekty, které souvisí s přípravou České republiky na předsednictví v Radě EU přijeli do Ústí nad Labem přiblížit veřejnosti zástupci útvaru místopředsedy vlády pro evropské záležitosti Alexandra Vondry Mgr. Helena Zavázalová  z Odboru koncepcí a analýz a Jakub Tomíšek z Odboru logistiky a organizace.  

Eurocentrum Ústí nad Labem pořádalo společně s Fakultou sociálně ekonomickou informační seminář, který seznámil veřejnost s praktickými aspekty příprav na české předsednictví Evropské unii v první polovině roku 2009. Návštěvníci se tak mohli z úst Mgr. Heleny Zavázalové z Odboru koncepcí a analýz a Jakuba Tomíška z Odboru logistiky a organizace dozvědět, jak konkrétně Česká republika postupuje v otázkách sektorových agend a formulací priorit, stejně jako, jak probíhal výběr loga a překladatelských služeb.

Mezi otázky, které veřejnost zajímaly, patřily například jaké propagační materiály jsou k dispozici veřejnosti, jak pokračuje proces ratifikace Lisabonské smlouvy, jestli budou vyhlášena další pracovní místa pro přípravu předsednictví a další . V neposlední řadě bylo probráno téma vládní komunikační kampaně "Evropě to osladíme".

Prezentaci ze semináře naleznete ke stažení ZDE (pdf, 75,7 kB).

Fotodokumentaci ze semináře naleznete v sekci fototogalerie tohoto článku.

Fotogalerie

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty