Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Přeshraniční burza práce: Šance pro nezaměstnané v ústeckém regionu

26.09.2014

Dne 23. září pořádala Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve spolupráci s Úřadem práce v Pirně, informační sítí poradců EURES a EURES-Triregio pátý ročník Přeshraniční burzy práce. Tato již tradiční akce v minulosti přispěla ke zvýšení zaměstnanosti v našem regionu a stala se tak efektivním nástrojem při hledání práce nezaměstnaných uchazečů.

Účast na burze přislíbili totiž nejen personální agentury z Německa, Nizozemska či Švýcarska, ale také samotní zaměstnavatelé v oblasti hotelnictví, gastronomie, stavebnictví, instalatérství, topenářství, kovovýroby, elektra, zdravotnictví a pečovatelství. Více než dvacítka subjektů nabízející své služby oslovila mnoho návštěvníků, přičemž někteří z nich odešli s příslibem možného zaměstnání, někteří úspěšnější pak dokonce práci nalezli.

O zkušenosti se podělil jeden z úspěšných zaměstnanců, kterému se návtěva přeshraniční burzy práce v minulosti již vyplatila. Rozhovor s ním k poslechnutí zde.

Po přivítání a úvodním slovu EURES poradkyně pro Ústecký kraj paní Leony Bláhové následovala úvodní přednáška o německém trhu práce vedená Hanou Adamcovou z personální agentury Randstad (DE), která v průběhu konání akce poskytovala společně se zástupci EURES také poradenství ke zdravotnímu pojištění či uznání kvalifikace ve Spolkové republice Německo.

Nejpalčivějším problémem uchazečů minulých ročníků byla zejména neznalost německého jazyka, v posledních letech se však situace mění k lepšímu: „Myslím si, že už naši uchazeči pochopili, že pro práci v Německu je potřeba umět mluvit německy. Rok od roku jsou lidé více připravení a kvalifikovaní, a to si pochvalují i němečtí zaměstnavatelé,“ řekla Leona Bláhová z ústeckého krajského úřadu práce.

Své místo zde mělo i Eurocentrum Ústí nad Labem, které nabízelo zájemcům informace o dalších studijních a pracovních příležitostech v Evropské unii. Blíže je pak se seznamovalo s životními a pracovními podmínkami v Německu.

Lidé, kteří burzu práce v Ústí nad Labem nestihli, mohou využít pro hledání zaměstnání české úřady práce, které jim s výběrem i formalitami přeshraničního zaměstnání rádi pomůžou. Také mohou využít dalších akcí pořádaných ústeckou pobočkou EURES: V pondělí 29. 9. se koná další z mnoha Poradenských dnů pro práci v Německu, který povede EURES poradkyně Ramona Zimmerman z úřadu práce v Pirně.

Fotogalerie

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty