Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

V Ústí n/L již 6. ročník Veletrhu komunitárních programů

Nástroje Evropské komise na podporu mezinárodních projektů

02.11.2012

O zpracování projektů, jejich předkládání do jednotlivých komunitárních programů s cílem získat pro ně peníze z Evropské unie jednali dne 31.10.2012 v konferenčním sálu krajského úřadu zástupci měst, neziskových organizací, občanských sdružení, škol a institucí z Ústeckého kraje a z mnohých dalších subjektů. Veletrh s podtitulem „Nástroje Evropské komise na podporu mezinárodních projektů" pořádalo Eurocentrum Ústí nad Labem a Zastoupení Ústeckého kraje v Bruselu.

Dne 31. října 2012 se na Krajském úřadě v Ustí nad Labem konal již pošesté Veletrh komunitárních programů. Hlavním tématem bylo zpracování projektů a jejich předkládání s cílem získat peněžní prostředky z Evropské unie. Komunitární programy slouží k prohlubování spolupráce a řešení problémů členských i kandidátských zemí EU. Představují další možnost získávání finančních prostředků z rozpočtů EU, které jsou vynakládány na aktivity v oblastech vzdělání, výzkumu a technologického vývoje, podnikání, životního prostředí, dopravního rozvoje a energetické infrastruktury, kultury, ochrany spotřebitele, zdravotnictví, sociálních věcí, informační společnosti a dalších oblastí.

Tohoto veletrhu se zúčastnili zástupci měst, neziskových organizací, občanských sdružení, škol a jiných institucí z celého Ústeckého kraje. Po zahájení Veletrhu komunitárních programů následovaly praktické rady pro přípravu projektů financovaných z programů EU. V rámci veletrhu byly představeny komunitární programy, mezi které patřily Evropa pro občany, Kultura, Progress, Mládež v akci, Program celoživotního učení, 7. rámcový program EU pro výzkum, technologický rozvoj a demonstrace, CIP: Podnikání a inovace, CIP: Inteligentní energie pro Evropu a Eco-innovation.

Veletrhu se zúčastnilo více jak osmdesát posluchačů. Ti získali kontakty na odborníky, které v této oblasti pracují a užitečné rady pro přípravu a realizaci těchto projektů. Na přípravě se podílel Ústecký kraj, Eurocentrum Ústí nad Labem, Regionální rozvojová agentura Ústeckého kraje, Europe direkt Most, Asistenční centrum a Hospodářská komora ČR. 

Veletrh byl tentokrát plánován jako půldenní. Po prezentacích následovalo diskusní fórum, u konferenčního sálu byla také možnost navštívit prezentační stánky s koordinátory jednotlivých programů, kteří byli připraveni k individuálním konzultacím konkrétních projektových záměrů.

Prezentace k jednotlivým programům viz. níže.

PROGRAM PŘEDNÁŠEJÍCÍ SOUBOR KE STAŽENÍ 
 Úvod ke komunitárním programům

  František Jochman

 ppt (112 kB)

 EVROPA PRO OBČANY

 

 KULTURA

 Kateřina Hamplová

 

Magdalena Müllerová

 ppt (640 kB)

 

ppt (4 MB)

 PROGRESS

 Jitka Zukalová

 ppt (588 kB)

 PROGRAM CELOŽIVOTNÍHO UČENÍ

 Zdeněk Nebřenský

 ppt (443 kB)

  MLÁDEŽ V AKCI

 Pavel Hušek

 ppt (534 kB)

 7. RÁMCOVÝ PROGRAM
EU PRO VÝZKUM

 Martin Škarka

 PDF (633 kB)

CIP - RÁMCOVÝ PROGRAM
PRO PODNIKÁNÍ A INOVACE; CIP - INTELIGENTNÍ ENERGIE PRO EVROPU

TomᚠSkuček

Viktor Vodička 

PDF (1,4 MB)

PDF (1 MB)

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty