Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021

Kalendář akcí

Název akce Noc vědců v Plzni 2021
Datum 24.09.2021 17:00 - 22:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Plzeňský kraj / Plzeň / Fakulta aplikovaných věd ZČU
Popis akceTajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na Vás může věda působit, ale ne, když je Noc vědců. Noc, kdy Vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. Letos na téma ČAS.

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už Vás naučí vědu milovat.

Více informací naleznete ZDE.

Program na stánku Eurocentra Plzeň v prostorách Fakulty aplikovaných věd ZČU:

  • Podpora výzkumu v EU
Krátké základní představení toho, jak je podporována věda a výzkum Evropskou unií (např. program Horizont Evropa), příklady konkrétních projektů financovaných EU (např. globální družicový polohový systém Galileo financovaný EU prostřednictvím Evropské kosmické agentury a provozovaný prostřednictvím Agentury GSA, která sídlí v Praze). Brožury a další zdroje informací Evropské komise na stánku.
  • Ve které zemi EU vynalezli...?

Máte rádi sladkosti? A víte, odkud které pocházejí? Přijďte si na náš stánek otipovat, ve které zemi EU vynalezli nejen konkrétní sladkosti, ale i denně používané předměty – a podle úspěšnosti si pak některé z nich můžete za odměnu odnést.

  • Čas evropských vynálezců a jejich objevů

Fleming, Skłodowská, Nobel nebo třeba Wichterle. Jsou Vám tato jména evropských vynálezců povědomá? Víte, co objevili a v jaké době? Přijďte si zkusit složit puzzle-obrázky jejich vynálezů a zjistit více o době a okolnostech jejich převratných objevů.

  • Cestování časem a prostorem za projekty

Díky virtuální realitě můžete cestovat kamkoliv nejen v prostoru, ale i čase. Přijďte se z podvečerních prostor Západočeské univerzity přenést do bílého dne v Brně, Krumlově, Kutné Hoře, Litoměřicích či Třebíči, a nahlédnout tak do míst, kde pomáhají fondy EU.

Plakát ke stažení ZDE.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty