Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021

Kalendář akcí

Název akce Letní fotosoutěž Zelená dohoda pro Evropu
Datum 03.08.2021 18:00 - 20.10.2021 23:59
Typ akce Ostatní
Místo akce Karlovarský kraj / on line
Popis akceJistě i Vy máte k tomuto tématu co říci prostřednictvím fotografií. PRODLOUŽENO do 20. října!!!

Léto je v plném proudu a my jsme pro Vás připravili fotografickou soutěž, abyste jen tak nezaháleli. Úžasný MrkajícíJako téma jsme zvolili tzv. Zelenou dohodu pro Evropu. Podrobnosti k tomuto tématu najdete třeba zde https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/european-green-deal_cs. Toto dlouho diskutované evropské téma ekologie a životního prostředí vnímáme možná každý jinak. Projevy změny klimatu a zhoršování životního prostředí ale můžeme vidět na různých místech a při různých příležitostech všichni. Lidé, firmy i státy již začínají uvažovat o různých řešeních tohoto globálního problému, který se týká ovzduší, vody, přírodních zdrojů a odpadů. Hledají se nové cesty, nové zdroje energií i nové výrobní postupy. Jistě i Vy máte k tomuto tématu co říci prostřednictvím vlastních fotografií.

Pošlete nám svoji fotografii ze svého okolí, domova nebo z jiné evropské země včetně jejího příběhu. Zajímá nás, kde a kdy fotografie vznikla, při jaké příležitosti, či co zachycuje.

Do soutěže přijmeme fotografie, které byly pořízeny v členských zemích Evropské unie včetně České republiky. Soutěžící mohou také zasílat již v minulosti pořízené fotografie, které zachycují buď projevy změny klimatu a zhoršování životního prostředí v Evropě nebo naopak známky a projevy začínající přeměny evropského hospodářství a společnosti EU.

 

Termín konání soutěže:                                                 3. 8. 2021 – 20. 10. 2021

Vyhodnocení a vyhlášení vítězů nejpozději do                7. 11. 2021

Ceny:                                                                             Soutěžící na 1. - 3. místě si mohou vybrat jednu z 5 zajímavých knih a na výherce ze 4. a 5. místa čekají deskové hry.

Své fotografie zasílejte na fotosoutez@euroskop.cz.

Prosíme, v předmětu emailu uveďte – Zelená dohoda. U soutěžní fotografie musí být uveden název fotografie a místo pořízení včetně doplňujících informací k fotografii. Do e-mailu dále uveďte své jméno, adresu a telefon, abychom Vás mohli v případě výhry kontaktovat.

Každý soutěžící smí zaslat do soutěže pouze jednu fotografii.

Nejlepší snímky vybere nezávislá porota. Podmínky účasti naleznete zde.

Soutěž se koná u příležitosti Konference o budoucnosti Evropy.

Organizátory soutěže jsou Eurocentrum Karlovy Vary a Europe Direct Karlovy Vary.

 

 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty