Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021

Kalendář akcí

Název akce Noc vědců 2021
Datum 24.09.2021 -
Typ akce Ostatní
Místo akce Pardubický kraj / Pardubice / Univerzita Pardubice
Popis akceKaždoroční akce Noc vědců je opět tu! Již 24. září proběhne celorepubliková akce Noc vědců a Eurocentrum Pardubice je její součástí. Přijďte se podívat na náš stánek nebo vyzkoušejte zábavnou online aktivitu z pohodlí domova. Navíc můžete vyhrát skvělé ceny! V letošním roce na téma ČAS.

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už Vás naučí vědu milovat.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Program Univerzity Pardubice je k nahlédnutí zde: https://www.upce.cz/nocvedcu.

Termín a místo konání: 24.9.2021, areál Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice, Studentská 95, 530 09 Pardubice II.

Na akci Univerzity Pardubice nebude chybět ani stánek Eurocentra Pardubice s informacemi o EU, Evropě, mobilitách a evropské vědě a výzkumu v čase. Součástí budou rovněž hry a soutěže o drobné ceny pro děti i dospělé! Podrobnější program Eurocentra Pardubice naleznete ZDE.

Eurocentrum Pardubice pro Vás rovněž připravilo online soutěžní program - únikovou hru CESTA DO KOSMU, kterou si můžete zahrát až do 17.10.2021! Tři vylosovaní výherci získají lákavé odměny v podobě deskových her a knih o Evropě a vědě!

Více informací o Noci vědců a kompletní program naleznete ZDE.

Plakát ke stažení ZDE.

Těšíme se na Vás!

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty